Archív aktivít 2019/2020

 

štvrtok 30. 4. 2020

Tinka so svojou Lenkou si doma vyrobila úplne jednoduché rúško z ponožky. Ak to vyskúšate aj vy, pošlite nám obrázok. 

 

 

streda 29. 4. 2020

Ahoj deti, dnes sme si pre vás pripravili zaujímavý pokus a niečo pre vaše šikovné rúčky.

Pokus: Doma si vieme skúsiť aj takýto ľahký pokus s vajíčkom. Potrebujeme len ocot, pohár a surové vajíčko. Do pohára nalejeme ocot, toľko aby sa vajíčko ponorilo. Vajíčko opatrne vložíme do pohára s octom a už len čakáme. Ocot začne pracovať a rozkladať škrupinku vajíčka (nazýva sa to denaturácia -  je to proces, pri ktorom sa rozbije štruktúra molekuly proteínu, čím stratí svoju funkciu). Po 1 až 3 dňoch vajce opatrne vyberieme. Vajíčko sa zväčšilo a zostalo ako gumená loptička. Ak vás to zaujalo, skúste si aj vy takýto jednoduchý pokus a pošlite nám do mailu fotky.

 

Môžete si zhotoviť aj takéto rámiky z kvietkov, listov a rastlín, ktoré nájdete hocikde pred domom či pod balkónom na sídlisku. Budete potrebovať: kartón zo škatule, nožnice alebo odlamovací nôž, špagát alebo pevnejšiu farebnú niť, lepiacu pásku a samozrejme rastliny.

Postup číslo 1: Na kartón si pomocou pravítka vyznačte rozmery rámika. Ja som použila 4 cm. Popros niekoho staršieho, aby ti rámik vyrezal, alebo vystrihol. Do rámika urob dierky, môžeš použiť nožnice, ale veľmi dobre to ide aj ceruzkou. Do dierok daj hlavičky kvetov a na druhej strane ich prilep ako na obrázku a rámik je hotový.

Postup číslo 2: Na vyrezaný kartónový rámik omotaj špagát, alebo niť, nezabudni na druhej strane prilepiť oba konce a zasuň pripravené kvietky a listy.

Oba rámiky môžeš použiť ako darček pre mamu, odfotiť sa v ňom, alebo vložiť nakreslený obrázok. Príjemnú zábavu.

 

 

Na záver tu máme pre vás jednu zaujímavú knihu, ktorú si môžete stiahnuť:

https://www.egres.online/egres-na-stiahnutie-zadarmo/

 

 

pondelok 27. 4. 2020

Ahoj deti, dúfame, že ste si dobre cez víkend oddýchli. Dnes máme pre vás zábavku, ktorú pre vás pripravila Janka aj s návodom a fotkami.

Pozrite, ako sa môžete zahrať a potrebujete na to len pár vecí, ktoré doma určite máte. Sú to: stôl, prázdne poháriky od jogurtov, lepiaca páska, malé loptičky (ak nemáš vieš si vyrobiť pokrčením papiera a oblepením lepiacou páskou), nožnice, slamka a samozrejme chuť sa zahrať. Je to veľmi jednoduché. Cieľom tejto hry je dostať loptičky do pohárikov z jednej strany stola na druhú stranu stola. Môžeš sa zahrať dvomi spôsobmi. Najskôr si poháriky prilepíš na jednu stranu stola.

Prvý spôsob: ty sa postavíš na druhú stranu stola oproti pohárikom. Loptičky sa snažíš kotúlnuť po stole tak, aby skončili na druhej strane v pohárikoch. Loptičky sa už potom pri kotúlaní viac nedotýkaš. Druhý spôsob: loptičky sa snažíš dostať do pohárikov opätovným fúkaním cez slamku do loptičky. Hru sa môžeš zahrať sám, ale môžte aj viacerí formou sútaže. Tak vyskúšajte a pošlite nám fotky. Budeme sa tešiť a prajeme príjemnú zábavu.

 

Hra hod na cieľ: Potrebuješ 10 kotúčikov z toaletného papiera, lepiacu pištoľ, noviny, lepiacu pásku, vodové farby, fixku.

Postup: štyri kotúčiky nafarbi fialovou, ďalšie tri modrou, dve červenou a jednu zelenou (farby použi aké chceš). Teraz kotúčiky zlep lepiacou pištoľou dokopy tak, aby v každom rade bola jedna jedna farba tak, ako to vidíš na obrázku. Na každú farbu kotúčika si napíš iné číslo (číslo je hodnota bodu pri hádzaní).Nakoniec pokrčením novín a oblepením lepiacou páskou si urob tri malé loptičky. Tak a môžeš sa hrať. Asi z 1,5 metrovej vzdialenosti hadž postupne loptičky do kotúčikov a zrátaj si body (aké číslo je na kotúčiku, do ktorého loptička padne, toľko bodov máš). Aj túto hru vieš hrať sám, alebo s niekym. Ak sa vám hra páči, tak vyskúšajte a pošlite fotky.

 

 

 

Kto má rád vesmír, určite ho budú zaujímať tieto videá: 

https://www.youtube.com/watch?v=StJiDEpjxOM&list=PL--QPXMEJ8_1Fi3CO5bivf9OmwsdHY3ZK&index=1

 

 

Pre všetky deti, ktoré majú rady nové vedomosti, zaujímavosti tu máme výborný odkaz na stránku: 

http://www.vedomostne-ostrovy.sk/

 

???

 

Kto má rád prírodu a rád spoznáva rastinky a kvety v lesoch, na lúkach môže si svoje vedomosti overiť na tejto stránke:

https://www.sdetmi.com/podujatia/detail/63625/poznavajte-s-detmi-jarne-kvietky/

Aj Zuzka si rada fotí kvietky. Skúsiš uhádnuť aké sú na obrázku? 

 

 

Ak vás niečo zaujme, alebo vyskúšate niečo z toho čo ste sa nové naučili, pošlite nám fotku, alebo nám to nakreslite. Budeme sa tešiť. 

 

 

štvrtok 23. 4. 2020

Ahoj decká, dnes by sme vám radi pripomenuli jeden významný deň.  

Tušili ste, že i knihy majú svoj sviatok? Oslavuje sa dnes 23. 4. a dokonca po celom svete. Preto je dnešný deň vyhlásený za Svetový deň knihy. Dôvodom, prečo oslavovať knihy, je povzbudiť a navnadiť i tých, ktorí neradi čítajú. Vieme, že vy k takýmto deťom nepatríte a veľmi rady objavujete radosť, napätie i vzrušenie, ktoré čítanie kníh prináša.

Pripravili sme pre vás pár pár tipov na dobré čítanie aj v tomto období, kedy nemôžeme chodiť do knižnice, alebo kníhkupectva. Knihy si môžete v pohodlí domova stiahnuť a prečítať. Link na knihu nájdete vždy pod obrázkom.

O DOBROM DRAKOVI FILIPOVI

stiahnuť tu

 

ZLÝ SEN

stiahnuť tu

 

HISTÓRIA A TECHNIKY A AUTOMOBIL

stiahnuť tu

 

EISTEINOVE HÁDANKY

stiahnuť tu

 

HLAVOLAMY

stiahnuť tu

 

CESTA

stiahnuť tu

 

 

streda 22. 4. 2020

Ahoj deti, po malej prestávke sa vám opäť hlásime. 

Dnes, je tak trochu výnimočný deň. Výnimočný a veľmi dôležitý. Veď posúďte sami. 

Každý rok 22. apríla je Deň Zeme. Je to ekologicky motivovaný sviatok, kedy sa snažíme v oveľa väčšej miere poukazovať na ničenie a znečisťovanie životného prostredia a možnosti jeho ochrany. Keby sme boli v škole, robíme rôzne projekty, rozprávali by sme o ochrane životného prostredia. Tento deň sa začal oslavovať v roku 1970.

 

 

Svoju izbu si môžete vyzdobiť krásnym obrázkom. Obkreslením vlastnej ruky si môžete vyrobiť strom a do jednotlivých lístkov - srdiečok si môžete napísať, ako pomáhate našej Zemi, prírode. 

 

 

Pre inšpiráciu:

  • neodhadzujeme v prírode odpadky,
  • do obchodu si nosíme vlastnú tašku,
  • dávame odpadu druhú šancu na využitie,
  • doma či v škole pestujeme rôzne rastlinky a stromčeky,
  • recyklujeme odpad,
  • nepoužívame jednorázové veci,
  • do školy chodíme pešo či na bicykli,
  • vždy zhasíname svetlo, keď odchádzame z miestnosti,
  • nevyhadzujeme jedlo, vždy si kúpime len toľko, koľko spotrebujeme,
  • kupujeme veci vo vratných obaloch….

 

Menší z vás, si môžu prečítať tento veselý príbeh

 

Pri tejto úlohe, budete potrebovať bystré oko. Určite sa vám podarí uhádnuť, kam všetky obrázky patria.

 

Určite sa u vás doma nájde niečo, čo by rodičia už chceli vyhodiť, ale z čoho sa dá ešte vyrobiť zábavná hračka, ozdoba. Skús takú vec nájsť, daj jej druhú šancu, použi ju ešte raz. Môžeš sa inšpirovať a týmito nápadmi. 

 

Vieme, že radi pomáhate svojim rodičom, alebo starým rodičom v záhradke, ako Lenka, dcéra našej p.vychovávateľky Tinky. 

Nezabudnite nám aj naďalej posielať fotky na mailové adresy p.vychovávateliek. 

 

streda 15. 4. 2020

Ahoj deti,

 dúfame, že ste si trochu oddýchli od školských povinností, nabrali síl a môžeme sa spolu opäť zabávať, aspoň prostredníctvom tejto stránky. Dnes sme si pre vás pripravili dve jednoduché aktivity s papierom, ktoré pre vás vyrobila Janka. Tu sú: 

 

Ahojte, rada by so vám ukázala, ako si môžete vyrobiť, stolový futbal. Budete potrebovať: krabicu, 6 slamiek, štipce v dvoch farbách, fixku, ceruzku, pravítko, noviny, lepiacu pásku (lepiacu pištoľ, špáradlá). 

Postup:

1. Na spodnú časť krabice si fixkou nakresli hracie pole - futbalové ihrisko. Pri nakreslených  bránkach vystrihni  otvory.

2. Na dlhších stranách krabice si vymeraj otvory a sprav dierky. Tadiaľ prevlečieš slamky a pripni na ne štipce. Štipce rovnakej farby pripni na každú druhú slamku. (ak máš krátke slamky, spoj dve dokopy tak, že medzi ne vložíš špáradla a zlepíš lepiacou pištoľou).

3. Pokrč noviny do guľôčky, oblep lepiacou páskou a máš loptičku. Hra je hotová. Prajem príjemnú zábavu a môžete poslať fotky.

 

 

Máš chuť si vyrobiť ďalekohľad?

Tak si priprav: papier, 2 kotúčiky z toaletného papiera, fixky, lepidlo, nožnice, špagát. Je to veľmi jednoduché. Z papiera si vystrihni pásiky na obalenie kotúčikov. Na papier si niečo nakresli a potom ho nalep na kotúčiky. Lepidlom spoj kotúčiky. Na každom kotúčiku v hornej časti urob dierku, ktorou prevlečieš špagát a spravíš uzol. Hotovo. Môžeš ho spraviť pre seba, mladšieho súrodenca alebo kamaráta. Možno takto niekoho milo prekvapíš a vyčaruješ mu úsmev na tvári.

 

A aby sme nezabudli ani na rôzne krásy našej krajiny, ktoré teraz nemôžeme navštevovať, môžeme sa spolu vybrať do jednej z našich ľadových jaskýň, do Dobšinskej ľadovej. Že ako sa to dá? klikni na tento odkaz a pozoruj: 

https://www.unesconadosah.sk/lokalita-dobsinska-ladova-jaskyna

 

streda 8. 4. 2020

Milé deti, rodičia. 

Veľká noc už klope na dvere, ale tento rok bude trochu iná. Sme v situácii, kedy by sme mali obmedzovať pohyb a kontakt s ľuďmi. Platí to aj pre kontakt s tými najbližšími, s ktorými nebývame v spoločnej domácnosti. Každoročná šibačka, oblievačka a Veľkonočné zvyky sa tak odohrajú väčšinou za zatvorenými dverami v teple našich príbytkov. Je to úplne nová situácia, ktorá ale otvára netradičné možnosti, ako potešiť našich blízkych aj takto na diaľku. Rodičia a starí rodičia si určite spomínajú na dobu, kedy si v poštových schránkach nachádzali desiatky pohľadníc od celej rodiny. Teraz je ten správny čas, kedy by sme mali oprášiť perá a ukázať našim deťom, ako sa posielali listy a pohľadnice v minulosti. Že na to neslúžili iba tablety, mobily a počítače, ale poctivý papierový list, napísaný vlastnoručne a od srdca.

 

 

Ak už odložíte školské povinnosti, môžete si vyrobiť malú veľkonočnú výzdobu do izby, napríklad aj podľa týchto nápadov: 

https://artmama.sme.sk/tvorenie-z-papiera/velkonocne-tvorenie-z-roliek-z-toaletneho-papiera

 

Môžete si vyskúšať aj netradičné maľovanie kraslíc. 

1. Zoberiete dva kusy toaletného papiera alebo kuchynskú papierovú utierku.

2. Na obe časti namaľujte čiernou nezmazateľnou fixkou vajíčko.

3. Jedno vajíčko potom pomaľujte klasickými fixkami (rozpustnými vo vode) podľa ľubovôle.

4. Dve vrstvy papiera dajte na seba, biele vajíčko navrch, pomaľované na spodok.

5. A ponorte papiere do vody. Tadaaaaa, zázrak.

 

 

 

 

 Alebo tu máme typ, na krásny rozkvitnutý stromček, urobený rovnakou technikou. Pozrite sa na postup v ôsmych krokoch: 

 

 

 

Želáme vám veľa oddychu, radosti, zábavy a hier počas krátkeho voľna a nezabudnite opäť zatelefonovať svojim starým rodičom, pomáhať mamine a ocinovi pri domácich prácach a veľa sa hrať so súrodencami.

 

 

 

 

pondelok 6. 3. 2020

Dnes sme pre vás pripravili jednu krásnu výzvu. Ak si takto vyzdobíte svoje okno, nezabudnite nám ho prosím odfotiť a poslať.

 

 

 

Keďže sa blíži Veľká noc a krásne jarné sviatky, môžete si doma v izbe vyrobiť zaujímavé veľkonočné vajíčko. Budete potrebovať švihadlo, alebo obyčajný opasok zo županu, veľa skladačiek, kociek, drobných hračiek. Zo švihadla vytvarujete vajíčko a pomocou drobností z vašej detskej izby ho vyzdobíte. Príjemnú zábavu. 

 

K poslednej zábavnej úlohe budete potrebovať tiež zopár hračiek. Môžu to byť figúrky zvierat, vojačikov, postavičiek, drobné plyšové hračky. Hra je vhodná na záhradku, terasu, balkón, ale aj do izby, skrátka všade tam, kde svieti slnko. Postavíte figúrku na papier tak, aby slnko vrhalo zaujímavý tieň. A už stačí iba obkresľovať. Napríklad takto:

 

 

piatok 3. 4. 2020

Dnes vám ponúkame návod, ako si Martuška aj v paneláku cez karanténu, vypestovala čerstvé cibuľové listy plné vitamínov. Cibuľa obsahuje mnoho výživných látok a v jej nadzemnej zelenej časti sa kyselina askorbová nachádza vo väčšom množstve, ako v spodnej časti. Preto je táto zelenina vynikajúca na posilnenie imunitného systému, čo je pre nás v týchto dňoch veľmi dôležité. Pestovanie zelených cibuľových lístkov nie je náročné ani v panelákovom byte v ktoromkoľvek ročnom období. Tu je krátky návod:

Cibuľu kúpenú v obchode si z jednej tretiny namočíme do vody, môže byť aj menej. Ide o to, aby korienky cibule začali púšťať malé nové korienky. Potom nám začnú z vrchnej časti klíčiť zelené lístočky cibule. Ja som neskôr tieto cibuľky preložila do veľkého papierového obalu od vajec. Aby mi pri polievaní obal nepremokal a neprepúšťal vodu, položila som ho do ďalšieho obalu, ktorý som ale pred tým poriadne vystlala fóliou. Môžeme použiť viac obalov na vajíčka. Týmto spôsobom som ich vlastne recyklovala. Cibuľky musia byť každý deň poliate, aby si udržali dostatočnú vlhkosť na rast korienkov. Ja som do každej jamky nasypala trocha zeminy, alé nie je to vôbec potrebné.

Ak sa to rozhodnete vyskúšať doma s rodičmi, alebo so staršími súrodencami, nezabudnite nám prosím opäť poslať zaujímavé fotky.

 

A ak pôjdu rodičia na nákup, poproste ich, aby vám namiesto sladkostí kúpili mrazený hrášok. Že načo? Dajú sa z neho pomocou špáradiel vyrobiť zaujímavé stavby a konštrukcie. 

 

 

 

streda 1. 4. 2020

1. Apríl

Pre ochrancov prírody je 1. apríl dňom vtáctva najmä preto, že práve v apríli k nám zvyčajne priletí najviac sťahovavých vtákov. Ornitológovia odhadujú, že na Slovensko priletí každý rok približne 30 miliónov vtákov, z toho prevažná časť - asi dve tretiny - v apríli. Väčšina vtákov prilieta do našich končín z Afriky, menej z Ázie. Význam vtákov pre ľudí je obrovský - živia sa hmyzom i hlodavcami, rozširujú semená rastlín, mnohé druhy majú v prírode tzv. sanitárnu funkciu - živia sa uhynutými živočíchmi.

 

 

Dnes vám dávame do pozornosti dve zaujímavé stránky. Na jednej z nich môžete sledovať živé prenosy z prírody:

http://www.kukaj.sk/?fbclid=IwAR2Hm2xV2fJh2Xxqv5hJb0n1bZmeApewYBlUU5q_QlWdcR3XO_MX6fQa8OU

 

Na druhej sa môžete naučiť, ako rozoznávať hlasy a spevy vtákov:

https://bird.watching.sk/sk/poznavanie-vtacich-hlasov-online/

 

Aj naďalej nám môžete posielať fotografie z vašich hier, aktivít a zábav na mailové adresy

p.vychovávateliek a p. vychovávateľa. Ďakujeme 

 

pondelok 30. 3. 2020

Ahoj decka.

Dúfame, že ste prežili pekný a veselý víkend a že ste si vyskúšali starostlivosť o kvety ako Simonka. Nezabúdajte však, že o kvety sa treba starať počas celého roka. Dnes máme pre vás veľmi dobrý a zábavný nápad na hru od Janky. Čítajte pozorne: 

 

Ahojte, chcela by som vám ukázať, ako by ste si mohli vyrobiť vlastnú hru z vecí, ktoré sa nájdu doma u každého z vás.

Budete potrebovať: jednu väčšiu krabicu, 3 rolky toaletného papiera, fixky, lepiacu pásku, nožnice, lepidlo a kúsok novín. Keď máš všetko nachystané, postup je veľmi jednoduchý.

       1.Každú rolku toaletného papiera rozstrihni na tri rovnaké časti a vymaľuj ich.

       2. Rozmiestni rolky do krabice a prilep ich. Rolky očísluj od 1 po 9. Označ si štart a cieľ.

       3. Pokrč do malej guľôčky novinový papier a oblep ju lepiacou páskou. Guľôčku vlož do krabice na Štart 1.

Pravidlá hry: guľôčka musí prejsť číslami po poradí od 1 po 9. Ak náhodou prejde iným číslom, ako ktoré je v poradí, treba sa vrátiť na začiatok. Guľôčka sa pohybuje tým, že krabicu nakláňaš do strán. Hru sa môžeš zahrať so súrodencami, ale aj s rodičmi. Môžete súťažiť, na koľký krát sa vám to podarí. Tak vyskúšajte a nezabudnite poslať foto.

 

 

 

Hoci sa už marec nazývaný aj mesiacom knihy končí, máme pre vás ešte jednu zábavnú úlohu. Skúste sa maminy, ocina, babky, dedka, tety, strýka (telefonicky, skypom, messengerom, hlavne bezpečne) spýtať, akú knihu radi čítali, keď boli vo vašom veku. O knihe od nich zistite čo najviac informácií, napíšte autora a názov na papier, odfoťte sa a pošlite nám. 

 

 

 

piatok 27. 3. 2020

Milé deti a rodičia,

ďakujeme vám za fotky, ktoré nám posielate. Sme rady, že popri učení pomáhate rodičom, hráte sa, robíte pokusy, bádate a vymýšľate. Všetky vaše fotky sme starostlivo uložili a pridali do albumu „Keď sme doma“ Aj naďalej nám ich môžete posielať na všetky školské mailové adresy p. vychovávateliek, ktoré sú na školskej stránke.

 

Dnes, alebo cez víkend sa spolu so Simonkou môžeš pustiť do jej výzvy. 

Ahojte decká, určite majú maminky doma izbové rastlinky. Spočítajte, koľko ich doma máte, sú kvitnúce alebo len listnaté? Vyberte si jednu, ktorá sa vám najviac páči a spýtajte sa maminy, či by ste sa o ňu mohli starať teraz vy. Zistite ako často sa musí polievať, či má rada slniečko alebo skôr tieň, pokojne sa jej aj prihovárajte milým slovom (ja to robím tiež). Je tvoja rastlinka niečím zaujímavá, kvitne, má uzdravujúce účinky? Moje zelené kráľovstvo vyzerá takto. Do okna mi slniečko svieti iba podvečer a podľa toho som si vyberala kvety. Najradšej mám Aloe Vera (ktorá je v hnedom črepníku), pretože jej dužina má veľa ozdravných účinkov – pri popáleninách, bolestiach, nachladnutiach, vyrábajú sa z nej oleje, mastičky ale aj tinktúry (výluh z rastliny). Čestné miesto v mojej domácnosti má aj Zamiokulkas (v červenom kvetináči), je nenáročný a má veľmi pekné lesklé listy. Zaujímavosťou je, že je považovaný za magnet na peniaze, ale pozor jeho listy a stonky sú jedovaté. Tak o akú rastlinku sa budeš starať ty?

 

 

A aby sme nezaháľali v cvičení, pomocou videa si môžete s rodičmi zacvičiť a pomôcť tak svojim chrbátikom. 

https://www.youtube.com/watch?v=lLu5m7KEwQ4

 

A ešte niečo veľmi dôležité a zároveň zaujímavé...

Vieš čo je HODINA ZEME? 

Na tejto stránke si to môžeš spolu s rodičmi prečítať a preštudovať:

 http://hodinazeme.svetelneznecistenie.sk/ 

a toto video si môžeš spolu s nimi pozrieť:

 http://hodinazeme.svetelneznecistenie.sk/2020/03/oficialne-video-hodiny-zeme-2020-sk-titulky/?fbclid=IwAR1ePfKe4UQb5n5_9_l4_djanNdFHDF3TxiwJAMlXHRoHlLPZVZVKslw9f0

Ak si si všetko dôležité pozrel, popros rodičov, aby ste sa celá rodina zapojili do výzvy o zhasnutí svetla na jednu hodinu. Môžeš nám potom o tom napísať, alebo nakresliť. Budeme sa tešiť. 

Ahoooj a nezabudni cez víkend telefonicky pozdraviť svojich starých rodičov, prípadne inú rodinu. Stretneme sa tu opäť v pondelok.

 

 

 streda 25. 3. 2020

Bacily na rukách – pokus

Potrebujeme: misku s vodou, korenie, mydlo

Ako na to: Do misky naplnenej vodou na povrch nasypeme pomleté korenie. Vložíme prst do misky a vidíme, že keď sa ho dotkneme, nič sa nedeje. Keď si však na prst dáme trochu mydla, pri dotyku sa korenie od neho odpudí.

Vysvetlenie: Dospelí a niektoré deti vedia, že pokus je založený na molekulách, ktoré sa navzájom priťahujú a odpudzujú. Je to podobné ako pri umývaní rúk. Korenie predstavuje bacily a baktérie. Pri neumytom pršteku sa na ruky nalepí. No pri potretí mydlom, všetky baktérie a bacily odplávajú preč.

Vyskúšajte a pošlite nám fotky, ako sa vám pokus podaril :)

 


(mnohonásobne zväčšený koronavírus Covid-19)

 

pondelok 23. 3. 2020

Ahoj decká :) 

22. marec je svetový deň vody. Na svete je veľa detí, ktoré k čistej vode nemajú vôbec prístup, nemôžu sa napiť, umyť a o kúpaní v bazéne ani nesnívajú. Preto je dôležité ňou šetriť a vážiť si ju. My k nej prístup našťastie máme. Je dôležité piť ju, pretože aj pomocou nej sa z tela vyplavujú bacile a hlavne si umývať pravidelne ruky. Tak šup šup napiť sa a mrkni na ruky. Umyté? Tak začíname. Za pomoci rodičov si môžete urobiť zaujímavé pokusy. Návod nájdeš tu:

 https://spolupozaskolu.sk/jednoduche-farebne-pokusy-s-vodou/

Ak máš doma prázdny zošit, alebo pár čistých papierov, môžeš si vyrobiť krásny denník. Prvú stranu si môžeš vyfarbiť, nalepiť krásny obrázok, alebo nálepky a bádanie a výskum sa môže začať.
Napríklad aj takto:

 

Môžeš si vyplniť aj osemsmerovku o vode:

 

 

 

Milé deti, kamarátky a kamaráti, rodičia

Katka, Maťko, kamoši, ktorí sa na Vás práve pozerajú a všetky pani vychovávateľky vás srdečne pozdravujú.

Presne tak isto ako vy, aj oni musia byť teraz doma, v bezpečí. Kedže sa nemôžeme spolu hrať, zabávať sa, kresliť, strihať a vymýšľať, budeme to robiť tu. Rozhodli sa, že vám sem každý deň pripravia nejakú zábavnú aktivitu, hru, zaujímavý odkaz na video, alebo knihu.

Poďme však pekne poporiadku. Určite všetci viete, prečo sme doma a nemôžeme sa učiť v škole a hrať sa vonku. V tomto videu je to krásne vysvetlené:

https://bratislavskykraj.sk/ako-vysvetlit-detom-co-sa-deje-pustite-im-toto-video/

Tak a už to vieme :)

Keď ste si splnili všetky povinnosti, pozrite sa, čo si môžete za pomoci rodičov, alebo súrodencov dnes vytvoriť. A prečo dom? Lebo sme všetci doma pri svojich milovaných rodičoch.

 

 

Kto sa chce zahrať na sochára, môže použiť alobal a vyrobiť si sochu :)

 

 

Na záver si spolu s rodičmi prečítajte DOKTOROVINY. Nájdete tam zaujímavé informácie.

https://bratislavskykraj.sk/wp-content/uploads/2020/03/doktoroviny-special-3-min.pdf

 

Stretneme sa zase v pondelok. Ahooooj :)

Free Joomla! template by L.THEME | Documentation