Archív aktivít 2017/2018 

 

Indiánsky deň

Rýchly vlk, silný medveď, mlčiaca skala, ranný vánok... To boli mená, akými sme sa v toto popoludnie oslovovali. Chodba našej školy sa premenila na osadu, kde sa navliekali náramky, náhrdelníky, vyrábali čelenky zdobené farebnými pierkami, vyrábal sa totem, jedli sa placky a tortilly. V típí sedel náčelník, viedol rozhovory, nad hlavami sa nám hompáľali vlastnoručne vyrobené lapače snov a znela príjemná hudba z bubienka. Na toto všetko sa prišla aj pozrieť televízia Nitrička. Vrátili sme sa o niekoľko rokov dozadu a bolo nám veľmi príjemne.

 

 

 

 

Výtvarná súťaž

Inšpiráciou pri výbere témy na tohtoročnú súťaž sa stalo Centrum voľného času Slniečko vo Veľkom Záluží. „Moreplavci a piráti“ znela výzva, a my sme sa pustili do práce. Morské príšery, bojovní piráti, krásne pirátky, morské panny... to všetko sme vytvorili farbičkami, farbami, tušom aj fixkami. A ako to dopadlo vidíte na fotografii výhercov a v galérii krúžku Veselých štetcov. Našim šikovným kamarátom k úspechu blahoželáme.

 

 

 

 

Karneval

Každoročná dobrá nálada sa tento rok preniesla do telocvične školy. Zatancovali sme si, pobavili sme sa a novinkou zakončenia fašiangov boli spoločné súťaže všetkých tried. Bolo to veľmi zábavné.

 

 

 

 

Beseda s lekárom – záchranárom

Vedieť ako privolať pomoc telefónom, ako ošetriť malú ranu, čo urobiť pri poštípaní hmyzom a mnoho iného nám prišiel porozprávať milý ocko Olivera. Veľa sme sa naučii, precvičili a najviac sa nám páčilo prenášanie ranených. Ďakujeme.

 

 

 

 

Šarkaniáda

Vetrík nám síce veľmi neprial, ale ani to nás neodradilo od ďalšieho príjemného popoludnia. Po ihrisku sa preháňali deti, pomáhali si navzájom a obloha aj napriek slabému vetru hýrila farbami a dlhými chvostmi šarkanov. Sú to naši malí kúzelníci.

 

 

 

 

Tekvičkari

Keď sa spojí šikovnosť, fantázia, zručnosť a radosť troch generácií je z toho krásne popoludnie, nádherná výstavka a dobrý pocit. Ďakujeme všetkým deťom, rodičom a starým rodičom, ktorí prišli.

 

 

 

 

Spolupráca so Starým divadlom Karola Spišáka v Nitre

Tak ako po minulé roky, aj tento školský rok budeme spolupracovať s našim obľúbeným divadlom. Keď nám ujovia a tety navrhli, aby sme z pomedzi seba vybrali niekoho, kto nás v spolupráci bude zastupovať, informovať nás a komunikovať, ani chvíľku sme nezaváhali. Vybrali sme milovníčku divadla, kníh, hudby a spevu Líviu Brunclíkovú z 3.T., ktorá bola do tejto dôležitej funkcie menovaná osobne pánom riaditeľom na pôde divadla.

Blahoželáme a tešíme sa na spoluprácu! :)

 

 

 

 

Kruhy, KRÚŽKY, klubová činnosť

Tak čo, kamaráti, tešíme sa na kluby a krúžky? Prezradíme vám, že aj pani vychovávateľky. Tento rok sa môžete prihlasovať do týchto:

Športové hry (pondelok)

Vybíjaná (utorok)

Veselé štetce (streda)

Malý kuchárik (štvrtok)

 

 

Tešíme sa na všetkých v mesiaci október v čase od 14.00 do 15.30 :)

Free Joomla! template by L.THEME | Documentation