Archív aktivít 2018/2019

 

Opekačka – deň Otcov

Stalo sa už dobrým zvykom tento deň osláviť opekaním, spoločnou, takmer rodinnou atmosférou. Tento rok bol výnimočný atrakciami. Prišiel medzi nás ujo so živým koníkom Gaštanom, strieľali sme zo vzduchovky, vozili sa na táčkach, lozili po gurtniach, hrali piškvorky, mohli sme si zahrať na harmonike a heligónke a občerstvovať sa príjemným nápojom a ovocím. Bolo to krásne a veselé popoludnie.

 

 

Country bál

Jednou z úspešných akcií, ktoré nám pani vychovávateľky pripravili, bola netradičná oslava Dňa Matiek country bálom. Pripravili pre nás rôzne súťaže, zaujímavé a veselé fotenie, krásnu výzdobu a do tanca nám hrala naozajstná živá kapela Domovina.

 

 

Stavanie Mája

Tento rok sme stavanie Mája začali rozprávaním o tradíciách, spevom a čítaním v našej krásnej knižnici za účasti študentiek z UKF. Po presune na školský dvor sme pripravené stuhy priväzovali na obľúbenú divú čerešňu, ktorá nám každý rok slúži ako Máj. Hoci sa tradične po hodine rozpršalo a naše farebné stuhy sa premenili na biele, radosť zo zdobenia nám to nepokazilo.

 

 

 

Marec – mesiac knihy

V našej krásnej školskej knižnici sme si tento krásny mesiac oslavy kníh pripomenuli predstavovaním tých svojich obľúbených. Kamaráti zo všetkých tried nám porozprávali čo čítajú, čo ich na knihe zaujalo, a predstavili nám všetkým svojho populárneho hrdinu. Pozorné počúvanie a prednášajúci sú zachytení na fotkách v našej galérii.

 

 

Karneval

Každoročný karneval sme tento rok odštartovali v telocvični. Uvádzal ho šašo, pomáhala veselá Pipi a tajomná čierna pani. Pri zábavných súťažiach sa všetci snažili, pri výbornej hudbe jašili a pri vyhodnocovaní tešili. Najzábavnejšími maskami boli tentokrát sprchovací kút, korčuliarka, rytieri a rozprávkové postavy. Všetci sme zažili príjemné popoludnie.

 

 

Hobby – party

Niektoré aktivity v našom školskom klube sa už stali tradíciou. Jednou z nich je aj u detí veľmi obľúbené „Hobby – party stretnutie“, teda stretnutie zberateľských nadšencov spojené s predajom. Hoci „klasické" zbierky odznakov, pohľadníc sa už pomaly vytrácajú, nahradili ich nálepky, kartičky športovcov, drobné hračky. Máme radosť, že aj dnes sa ešte medzi deťmi nájdu filatelisti či zberatelia servítok.

 

 

Zahraj sa s...
Je názov nových hier a aktivít, ktoré si pre nás pripravili pani vychovávateľky. Vždy jedna z nich pripraví niečo zábavné a zaujímavé pre úplne všetkých nás. Sleduj fotky a dozvieš sa viac

 

 

Tekvičkári
V októbri, tak ako každý rok, sme sa stretli so svojimi starými rodičmi pri vyrezávaní tekvíc. Kreslili sme, rezali, vyzdobovali ako v dielni. Šikovným rukám starých rodičov opäť pomáhali drobné rúčky našich detí, ale aj rodičov. Ak ste sa v ten večer prechádzali pred školou, mohli ste zazrieť vyzdobené okná svietiacich strašidielok, zubatých príšer, ale aj smiešnych hláv. fotografie z pekného popoludnia máme v našej galérií.

 

 

Kluby – Krúžky
Malý kuchárik (pondelok) Vybíjaná (utorok) Veselé štetce (streda) Športové hry (štvrtok) Pod týmto rozdelením môžeš sledovať aj fotografie z krúžkov, ktoré sa však postupne dopĺňajú. Tak nech ti niečo neujde... sleduj

Free Joomla! template by L.THEME | Documentation